Remember Me     Forgot Login?   Sign up  

mengakhiri hubungan dgn cara yang paling baik

More
15 years 9 months ago #26305 by hunnyville
Bagaimana korang nak bgtau pakwe/makwe korang yang korang nak break up dgn dorg??

cara terbaik...
meh kongsi kongsi...

\" how do u tell the one you love gudbye for gud??\"

soalan ni tak pernah aku dpt jwpn..Sigh :(

Moga2 kiter sumer dpt faedah...wink wink !!
More
15 years 9 months ago #26306 by atinko
erk... cara terbaik ker?
pendapat aku laa kan... takder cara terbaik tuk break-off sebab terlalu menggunakan hati.. itupun klu betul² sayang la.... :laugh:

mksdnya, bila kita membuat keputusan dengan fikiran yang waras dan hati yg sedih atau sewaktu dengannya, perangai individu tu yang memainkan peranan penting macam mana cara dia nak break-off dan terpulang gak pada punca nak break tu... B)

betul ker aku taip ni... hentam jela.. tapi aku rasa d other way ada cara yg afficient lagi... :laugh: :laugh: :laugh:
More
15 years 9 months ago #26310 by ladies
Aku adalah jugak pengalaman skit..

Antaranya lah yang aku cakap....

Aku cakap baik2....aku cakap jodoh x ada...semoga dia akan jumpa yang insan yang lebih baik dari aku.....aku tetap akan sayang dia sampai bila2...

chewah...
More
15 years 9 months ago #26313 by Bropian
Aku senang jer...aku cakap nak belah jer..!!
More
15 years 9 months ago #26315 by mira1384
errmm..setuju gak ngn ape yg atinko tulis tu..xder cr yg t\'baik actually..coz gune cr cmner skalipun, benda ni ttp akn menyakitkn ati org yg nk ditinggalkn tu..(soal ati la kate kn...ehehe)

we try la to make da situation better..berterus trg is one of dat..just make it clear by tell he/she why why n why u r going to break it off.gune kn la bhs yg sebaik2 nyer..klu bleh xyh la smpi mnjatuh kn air muke die even seteruk mane pun puncanyer..have to rmmber...she/he also r human being..ade perasaan..

but da true is...its hard to stay in a relatioship wit sum1 dat we do not love anymore....(to me)
More
15 years 9 months ago #26323 by Kroenen
bagi akula...laki nih...salu hipokrit..wlpon...takde perasaan dah pada pasangan yg lame..laki tetap memberi harapan....wlpon...dah sedar pasangan baru lagi ter\'baek\'....ini adalah kerana sifat semulajadi lelaki yang nalurinya...mmg hipokrit...wakakakakka
More
15 years 9 months ago #26335 by hunnyville
adui kroenen
itu adalah satu pernyataan yg sgt benar yang dtg nyer drp pihak lelaki

uhuk uhuk!!!:P
More
15 years 9 months ago #26337 by hondacup_89
perpisahan itu selalu terjadi
kepada insan yang bercinta
sungguh pedihnya rasa
apabila ianya terjadi
perpisahan bermula dari dua hati
yang kehendaknya tak dituruti
atau pun manusia
yang berperasaan benci

sebuah cinta dan harapan
menjadi debu beterbangan
tersekap nafasku
kabus pandangan mataku
amat tersiksa diriku
kerna kehilanganmu
oh... mengapakah terus mengharap menanti
walau cukup ku sedari
kau xkan kembali....

sesaje je nih.... he3
More
15 years 9 months ago #26353 by shafique
Kroenen tulis:

bagi akula...laki nih...salu hipokrit..wlpon...takde perasaan dah pada pasangan yg lame..laki tetap memberi harapan....wlpon...dah sedar pasangan baru lagi ter\'baek\'....ini adalah kerana sifat semulajadi lelaki yang nalurinya...mmg hipokrit...wakakakakka

tak berkaitan sgt pernyataan nie kepada topik. Hurmm.. mcm mana nak blah eh? just bagitaw sebenarnya. Mmg emo sgt time tue tapi pelan2 ok ar. leave for good. tapi kalo lelaki yang selalu blah sana tinggilkn sini.. mmg bagi aku dia tak per perasaan n mission dia mcm lalang.

mencari yang terbaik tak akan pernah kesampaian. Berusaha menjadi yang terbaik adalah yang sebaik2 manusia perlu lakukan.
More
15 years 9 months ago #26356 by Bropian
Ok..I nak blah you carik orang lain lah...
More
15 years 9 months ago #26361 by guydacosta
cam ni.. cam ni...
korang prepare utk last date korang... korang pi la tempat org ramai cam shopping mall ke, cine ker, boling ker, stesen bass ker..pastu tengah2 syok dating korang menjerit la.. jerit kuat2.. cam kene histeria gitu.. cam orang giler pon ok gak... mesti awek korang tak mengaku yang korang adalah balak dia... muehehehe~~

semuanya akan berakhir dengan baik dan lancar... muahaha~~
More
15 years 5 months ago #28745 by Sky_Hanz
Kroenen tulis:

Hurmm.. yg nie sky xbrapa stuju la.. kalau semua laki mcm tue, xkan ade gurl yg nak nyerr.. xsemua pada sky laki yg hipokrit.. so for me thats got certain yg x hipokrit.. :)

Mmg ssh utk kite lelaki mengakhiri satu hubungan dgn baik..
sky xtau nak explain mcm mana, sbb sky adalah seorang lelaki yg once dah ade pasangan sky xreti nak melafaz kan kata putus or clash or seangkatan dgn nyer la... Ini pd sky la, pade yg lain sky xtau... pengalaman mngajar kite menjadi lebih matang... :)
Time to create page: 0.876 seconds