Remember Me     Forgot Login?   Sign up  

pak lah or mahathir?

More
17 years 9 months ago #4816 by khrfkr
pak lah or mahathir? was created by khrfkr
bagi aku mahathir marah sebab era pak lah ekonomi xbagus.businessman2 pon bsg ekonomi lembap.n pak lah lak nak tunaikan janji2 dia mase pilihanraye dulu iaitu hapuskan corruption.so dia xtumpu sgt ekonomi dia.kroni mahathir kehilangan projek2 mega.kroni2 pak lah lak sapu sume.yg rugi org mlayu gak!
More
17 years 9 months ago #4818 by fatlee
Replied by fatlee on topic Re:pak lah or mahathir?
haku nih x tahu menahu sangat pasal pah lah ngan mahathir nih begaduh. ye la, time tu tengah hangat pasal world cup, haku malas la nak baca pasal politik2 nih
More
17 years 9 months ago #4821 by kabusribut
Replied by kabusribut on topic Re:pak lah or mahathir?
bg aku... ANUAR lg bgus!!!!;)

-saya bdak baru blaja-
More
17 years 9 months ago #4820 by khrfkr
Replied by khrfkr on topic Re:pak lah or mahathir?
isk3..xpe..laen org laen minat..haku minat gile ngan WC nih..tp future xgl gak!
More
17 years 9 months ago #4822 by fatlee
Replied by fatlee on topic Re:pak lah or mahathir?
bagi haku lak S sammy vellu
More
17 years 9 months ago #4858 by nizam
Replied by nizam on topic Re:pak lah or mahathir?
khrfkr wrote:

bagi aku mahathir marah sebab era pak lah ekonomi xbagus.businessman2 pon bsg ekonomi lembap.n pak lah lak nak tunaikan janji2 dia mase pilihanraye dulu iaitu hapuskan corruption.so dia xtumpu sgt ekonomi dia.kroni mahathir kehilangan projek2 mega.kroni2 pak lah lak sapu sume.yg rugi org mlayu gak!

Apa kena mengena dengan kroni Pak Lah dengan org Melayu rugi???

1. Kalau tak zmn Pak Lah nie ..tak merasa kereta cam Naza (syarikat swasta Melayu bleh menapak kuat skrg nie. Harga berpatutan ..murah lagi dari kereta Proton ..kualiti lagi canggih ... sporty.

2. Kalau tak zaman Pak Lah dikuatkan lagi dgn Najib Tun Razak .. tak nampak kemodenan Angkatan Tentera Malaysia hampir setanding dgn Singapura dan dinobatkan sbg Pertahanan ke-2 tercanggih di ASEAN.( Melayu gak kompeni).

3. Pak Lah memodenkan Pertanian( Kelapa sawit pun boleh ganti petrol akan dtg) disamping Najib anak Felda lebih pada penerokaan serta kemajuan Felda ( Melayu gak)

Nie sembang besa-besa jer dan bukan sembang politik sgt pun. Tapi nak kaitkan dengan politik org Melayu telah ketinggalan dan tidak diperdulikan dlm pada zmn Pak Lah itu boleh kaji balik.

Lagi terusun ekonomi Melayu lagi dimasa-masa akan datang.
More
17 years 9 months ago #4861 by rekaito_90
Replied by rekaito_90 on topic Re:pak lah or mahathir?
bg aku kan..ko tgk laa dak paklah projek byk xjb wat ex..jambatan katvtambak johor ade je probs lelame xjadi..bodo gak singapore nih..susah nak keje tol...pukul jer cine kt singapore tu dpt la wat jambatan...kan snang klau paklah jd kijam...bg aku...parameswara lg bagus
More
17 years 9 months ago #4864 by chombee
Replied by chombee on topic Re:pak lah or mahathir?
anuar!!!..kekeke

pak lah ok gak..tp macam telebih mase plak..ade plak mase die nak gi tengok konsert khas yer..kalu mahathir tlebih busy plak...
More
17 years 9 months ago #4867 by fitriyazid
Replied by fitriyazid on topic Re:pak lah or mahathir?
apa kes dah nih...adeh..
dr m ngan pak lah yer????
mana aku pilih?
datuk k bole?
pak lah ok kot...
More
17 years 9 months ago #4869 by jaki2jipangs
Mmm... bagi aku lah. Paklah nih lebih kepada rakyat gak. Pembangunan tak bapa tumpu kot mcm zaman DrM. Betul kata korang. paklah lebih tumpu pada pertanian lagih. Aku rasa sebab Paklah pikir melayu leh maju ngan petanian. Kalu berniaga susah aku nampak. Sebab lebih kepada kaum cina. hehe.

Tapi pelik. zaman paklah ni lah minyak naik mendadak. semua naik... tapi takleh nak salah barisan pemerintah gak. Sebab ni masalah minya dunia. Takkan kerajaan nak semua so kongsi lah ngan rakyat sikit. cth subsidi minyak tuh.

Aku nampak paklah mula2 naik tuh dia tumpu penuh gak pada kes2 rasuah. Tuh satu perkembangan yang bagus untuk malaysia.:P

Paklah nih beza ngan DrM dari segi percakapan dia atau ucapan dia. Takleh lawan DrM yang petah berkata2...:laugh:
More
17 years 9 months ago #4882 by khrfkr
Replied by khrfkr on topic Re:pak lah or mahathir?
angkatan tentera yg ke2 terbaek?hehe...helikopter pon slalo terhempas..nuri la,blackhawk la..
brang2 ATM malaysia ni sume 2nd hand jek..yg russia da xgune kite la beli..harga mahal lak tuh..tp last2 terhempas,berkarat..duit rakyat tuh..
kete NAZA?cube bace forum2 kete ttg kete NAZA Sutera tuh..manyak komplen maa...lgi pon kete Malaysia...NAZA kan kaya dek kerna AP import..
80% accident di Malaysia adalah kete Malaysia.
Yg rugi org Melayu nih sbb gov terlalu manyak bg hiburan kat org melayu nih..sume jd lalai jek..ade gak yg pandai tp xberi layanan yang sepatutnya..sebgai contoh,Adi Putra,beliau nak sambung blaja kat kolej Islam pon disuruhnya tanggung sendiri perbelanjaan.bukan senang wei nak cri genius yg camtuh..sedangkan Mawi lak yg ditaja macam2..MAwi xkan dpt harumkan negara kite ma..
orait..papehal nizam,thanx 4 ur opinion.aku slalu gak donlot ko punye software..hehe
More
17 years 9 months ago #4883 by guydacosta
Replied by guydacosta on topic Re:pak lah or mahathir?
weii.. bahaya jgk topik nie..kan tak pasal2 kena banned kan..x takut ker..
lain la kat barat sana, dia orang dh boleh terima mende mcm nie, fikiran terbuka habis, body pun terbuka abis, hehehe...

ok la, bagi aku la... lain pemimpin, lain tampuk pimpinannya..
mana bley sama kan... mane nk maju cam tu...
masing2 ada ragam sendiri...

mmg la cara/pendekatan pak lah nampak lebih lembut skit...
tapi ade baiknyer jgk,
dr. m plak lain caranyer.
adoi..malahnyer aku nk tulis...
ko phm2 la yek..
dr m tegur tu, bukannyer ape,
yang baik kita ambil,
yang keruh kita buang jauh2,

melayu oh melayu,
kalu mcm nie,
biler nk maju daaa...
Time to create page: 0.494 seconds